Obec Tuchořice

90 let fotbalu v Tuchořicích - rok 2021

TJ SOKOL TUCHOŘICE OSLAVILA SVÉ VÝROČÍ

„Krásné slunečné sobotní odpoledne vážení přátelé a vážení hosté…“ těmito slovy přivítal starosta obce všechny diváky v sobotu 7.8.2021 v 14:00 hod. na místním fotbalovém hřišti v Tuchořicích. V tento den zde oslavil Sokol Tuchořice 90. výročí od dne založení a zároveň se konala tradiční Tuchořická pouť. Sokol Tuchořice slavil založení již v roce 2020, ale vzhledem k epidemii Covid-19, která zasáhla celou naší zem, byly oslavy přesunuty na rok 2021. Celým programem provázel Aleš Lehký a hrála skupina Lochness.

Po úvodním proslovu starosty obce začal charitativní fotbalový zápas mezi Sokol Tuchořice – Stará Garda a Real Top Praha. Po prvním poločase to pro domácí mužstvo nevypadlo moc dobře, protože prohrávali 4:0. V napínavém druhém poločase vyrovnalo domácí mužstvo výsledek utkání. Dva góly vstřelil Martin Harvánek, jeden Radim Ibl a další Pavel Procházka. Nakonec rozhodl těsně před koncem zápasu gól Michala Hamršmída, kterým zajistil výhru týmu Real Top Praha 4:5.

Za TJ Sokol Tuchořice – Stará garda nastoupili: Spodniak Jan, Plánička Michal, Holák Luděk, Holák Julius, Harvánek Martin, Harvánek David, Bodnár David, Fortunátov Martin, Malý Milan, Halgaš Michal, Rendl Roman, Hradec Dušan, Ibl Radim, Hefner Jindřich, Jiráček Petr, Bartoň Petr.

Po fotbalovém utkání se všichni hráči sešli na fotbalovém hřišti, kde s paní místostarostkou Vladislavou Děrkovou a předsedou Sokol Tuchořice Josefem Sucháčkem slavnostně předali šek na 100.000,- Kč Nele a Filípkovi.

Následovalo představení mládežnického mužstva Sokol Tuchořice a ukázka tréninku. Během toho se na vedlejším hřišti představili i Soptíci SDH Tuchořice se svou technikou. Abychom si na chvíli oddychli od fotbalu, předvedli Tuchoholky  nové krásné vystoupení.

Kolem 17 hodiny začalo fotbalové utkání Sokol Tuchořice „A“ – Sokol Janov.  V tomto utkání vedl po prvním poločase Sokol Tuchořice, kdy vstřelil gól Michal provazník a Ondřej Volkman. V druhém poločase soupeř vyrovnal na 2:2. V poslední minutě dal vítězný gól místní Jan Šimeček a zápas skončil 3:2 pro TJ SOKOL Tuchořice.

Zároveň s oslavami fotbalu probíhala celé odpoledne pouť.  Pro všechny návštěvníky byli zdarma pouťové atrakce. I občerstvení a pitný režim byl správně zajištěn. Návštěvníci si mohli pochutnat na dobrém pivě, langoších, klobásách, guláši a jako na správné pouti nechyběla ani cukrová vata nebo zmrzlina.

Po odpoledním programu začala večerní zábava. O hudební produkci se postarala skupina Retrosexuals. Večerní zábava se protáhla do nočních hodin, kdy se i přes nepřízeň počasí hrálo a tancovalo.

Real Top Praha

Real Top Praha je sportovní tým složený z osobnosti kulturního a sportovního života, který sdružuje přibližně 100 členů. Této tým vznikl v roce 2000 a naši obec navštívili poprvé již v roce 2011. Jejich hlavním záměrem je podpora nejrůznějších charitativních akcí a to převážně sportovních. Jedná se o jediný tým v České republice, kde se osobnosti účastní akcí bez nároku na honorář. V rámci letošního fotbalového utkání navštívily naší obec tyto osobnosti: